İçeriğe geç

Yüz Şekline Göre Erkek Saç Modelleri

Erkekler saç yapısının önemi kadar, saçlarınızı kestirirken yüz şekliniz de önemlidir. Yüz şekline göre erkek saç modelleri değişkendir. Eğer kıvırcık ya da düz saçlarınız varsa, işinde iyi bir berber bularak, istediğiniz saç modeli için onlardan da yardım alabilirsiniz. Fakat saç şeklinizi değiştirmeden önce mutlaka iyi bir araştırma yapmalısınız. Yüz şeklinize, boynunuzun uzunluğuna göre modeller seçmelisiniz.

OVAL YÜZ ŞEKLİ İÇİN ERKEK SAÇ MODELLERİ

erkekk s

Erkek saç modellerinin çok alternatifi yok diye düşünüyorsanız yanıldığınızı söyleyebiliriz. Çünkü erkeklerin yüz şekilleri, kafa tası şekilleri ve alın genişliği saç modelini tamamen farklı gösteren detaylardır. Erkek saç modellerinin, her yüz şeklinde ve saç tipinde farklı durabileceğini unutmayın. Oval yüz şekline sahipseniz ve alnınızın mesafesi kısaysa bu modelleri deneyebilirsiniz.

KARE YÜZ ŞEKLİ İÇİN ERKEK SAÇ MODELLERİ

kare

Kare yüze sahipseniz, biraz daha saçlarınızın yanları kısa kullanmalısınız. Eğer kafa şeklinizden memnunsanız da saçlarınızın her tarafını aynı uzunlukta kestirebilirsiniz. Özellikle yüz şeklinizi dengeleyecek şekilde bir kesim tercih ederseniz, bu sizin genel duruşunuzu da etkileyecektir.

UZUN YÜZ ŞEKLİ İÇİN ERKEK SAÇ MODELLERİ

uzu

Uzun bir yüz şekliniz varsa, saçlarınızla bu görünümü dengeleyebilirsiniz. Uzun bir yüz şekliniz varsa ve gür saçlara sahipseniz çok şanslısınız. İstediğiniz her türlü modeli uygulayabilir ve aynı zamanda yüz şeklinizi saçlarınızla dengeleyebilirsiniz.

YUVARLAK YÜZ ŞEKLİ İÇİN SAÇ MODELLERİ

yvar

Yuvarlak yapıda bir yüz şekline sahipseniz öncelik bu yüz şeklini nasıl aldığınız önemlidir. Eğer biraz fazla kilolarınız yüzünden yuvarlak bir yüz şekline sahipseniz, boynunuzu daha uzun gösterecek modellere ihtiyacınız olabilir. Bir çok dergide ya da internette gördüğünüz saç modellerini çok beğeniyor olabilirsiniz. Fakat yüz şeklinize uygun bir model tercih ederseniz, bu sizi olduğunuzdan da daha farklı ve daha dikkat çekici gösterecektir. Saç modeliniz, giyim tercihleriniz ve duruşunuz sizin stilinizi, tarzınızı oluşturur. Bu yüzden saç modeli tercihi yaparken size en uygun modeli seçmeye özen göstermelisiniz.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: