İçeriğe geç

Diş Macununun Farklı Kullanım Alanları

Normalde diş macunu dişlerimizi fırçalamak için üretilen bir madde olmasına rağmen günlük hayatta da birçok kullanım alanı vardır. Şaşıracaksınız!

Halı temizliği

Halı temizliği yapmak için halıya sünger yardımıyla diş macunu uygulaması yapmak.

Boyanmış havlular

Havlular zerindeki boya lekelerini uğraşıp uğraşıp çıkaramıyorsanız bir de diş macunu ile temizlemeyi deneyebilirsiniz.

Gümüş cilası

Gümüş maddelerin hem kullanımı farklıdır. Çünkü gümüş temizliği hem çok zor hem de gümüş temizliğinde kullanılan maddeler fiyat açısından biraz pahalıdır. Bunlardan dolayı gümüş tepsinizi bir de diş macunu ile temizlemeyi denerseniz etkisini umduğunuzdan daha çok göreceksiniz.

Araba çizikleri

Temiz ve yumuşak bir bezin üstüne diş macunu sıktığınız zaman ve bunu arabanızdaki çizik yerlere uygulayınız ardından ise temiz bir bezle aynı bölgeyi silin.

Termos bakımı

Eğer termosunuz sık sık koku yapıyorsa; termosunuzun içine sıcak su koyup içine bir miktar diş macunu sıkıp sallayınız. Ardından ise termosunuzu dezenfekte etmeyi unutmayınız.

Poster asmak

Diş macunu aynı zamanda tutkal olarak kullanılabilir. Yapıştıracağınız posterin kenarlarına bir miktar uyguladığınız zaman size tutkal etkisini verecektir. Kolayca uygulanabildiği gibi duvardan da kolayca çıkarılabilir ve aynı zamanda duvarda iz yapmaz.

Demir temizliği

Paslanan demirleri temizlemek için kullanılan bir alternatif ise diş macunu kullanımıdır.

Beyaz plastik

Sararmış olan plastiklerinize bir miktar diş macunu uygulaması yapıldığı zaman plastiklerdeki beyazlama gözle görülür şekilde olacaktır.

Kirli eller

Şimdiye kadar kullandığınız en iyi temizlik maddesinden bile daha iyi olabileceğini iddia ediyoruz.

Beyaz kumaş ayakkabı

Eğer beyaz ayakkabılarınız sarardıysa ya da kirden artık renkleri gri gibi görünüyorsa üzülmeyin bu tarz kirlere karşı diş macununu kullanmayı deneyin. Uygulamasını ise eski bir diş fırçası ya da sünger ile ayakkabınızı ovalayarak yapabilirsiniz.

Ayakkabı içi

Ayakkabılarınızdan ayak kokusu geliyorsa ya da ayakkabılarınızı çıkardığınız zaman ayakkabılarınızın içi pis görünüyorsa bu kirliliği diş macununun temizlik yöntemiyle halledebilirsiniz. Bu sayede ayakkabınız her zaman yeni alınmış gibi kokacaktır ve yeni alınmış gibi temiz duracaktır.

Masalardaki lekeler

Çay ve kahve içtiğiniz bardakların altlarındaki ıslaklıklar masanıza her zaman iz bırakır ve siz bu izlerden ve lekelerden şikâyetçi iseniz çözümü diş macununda bulabilirsiniz.

Sivilce

Sivilcenizin çıkacağını anladığınız anda o bölgeye diş macundan az bir şey uygulayın ve ardından durulayın. Bu şekilde anında bir sivilceye uygulama yapmış olup sivilce çıkmadan sivilceden kurtulmuş olacaksınız.

Gömleklerdeki mürekkep lekeleri

Gömlek üzerinde kalemlerinizin bıraktığı mürekkep lekelerine biraz diş macunu uygulayın ve nu diş macununu gömlekte 24 saat boyunca bekletin ve sonra yıkayın. Lekelerin geçtiğine siz bile inanamayacaksınız.

Akıllı telefon ekranı temizliği

Telefonunuzun ekran temizliğinde diş macununun temizleme etkisine başvurduğunuz zaman telefonunuzun ekranı pırıl pırıl olacaktır.

Güneş gözlükleri

Gözlüklerdeki buğulanma her gözlük kullanıcı tarafından şikâyet edilen bir konudur. Bu buğulanmaya çözüm olarak gözlüğünüzün camına ince bir kat macun uygulayın ve iyice temizleyiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: