İçeriğe geç

Yüz Masajı ile Genç Kalın

Yüz masajı yaşlılığı geciktiren önemli yöntemlerden biridir.

Erken yaşlanma korkusu bütün kadınların korkulu rüyasıdır. Genel olarak kadınlar bu korkuyla başa çıkabilmek adına çeşitli kozmetik ve doğal ürünlere, spora ve cerrahi operasyonlara sıklıkla başvurmaktadırlar. Yaşlanmayı ertelemenin önemli yollarından biri de masajdır. Ancak birçok insan masajın yaşlanmayı geciktirdiğini bilmez. İşte, yüzünüzün bölümlerine uygulayacağınız masajın faydaları: 

1. Boyun ve çene kısımlarınıza belirli düzeyde baskı uygulayın. Bu dokunuşları uyguladığınız bölgeler rahatlamanızı sağlayacak ve sizi daha dinamik tutacaktır.


2. “Makas” hareketi denilen usulle çenenizi yanlardan bir elinizin başparmağı ve işaret parmağıyla yakalayın. Daha sonra parmaklarınızı kulağınıza doğru yönlendirin. Yüz kaslarınızın esnediğini ve damarların açıldığını hissedin.


3. Parmak uçlarınızla çeneden başlayarak yüzünüzün ortasına doğru yüz derinizi gerginleştirerek masaj yapın. Aynı şekilde dudak etrafından kulaklara doğru aynı uygulamayı yapın.

Masaj

4. Göz sağlığınız için bu bölgedeki hassas sinirleri de harekete geçirmeniz gerekir. Bunun için göz çerçevenizin hemen yanından şakak kemiklerinize doğru parmak uçlarınızla masaj yapın. 7-8 kez uyguladıktan sonra gözlerinizi kapayın. Hafifçe masaja devam edin.


5. İki el parmaklarınızı alnınıza; yüzünüze paralel biçimde getirin. Daha sonra alnınızın ortasından başlayarak yana doğru kaydırın. Bu bölgedeki kırışıklıkların üzerinden geçerek uygulama yapmaya özen gösterin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: