İçeriğe geç

Çamaşır makinesi neden iyi yıkamaz?

Çamaşır makineleri insan hayatında büyük oranda kolaylaştırıcı etkiye sahiptir. Çamaşır makinesinin bozulması veya sağlıklı sonuçlar vermemesi pek çok açıdan kötü sonuçlar doğurur. Temiz olmayan kıyafetler insan sağlına zarar verdiği gibi makine ömrünü de kısaltır. Çamaşır makinenizden mükemmel sonuçlar alamıyorsanız bu adımlara dikkat etmelisiniz:

1. DETERJAN KULLANIMI

Çamaşır makineleri kıyafetlerinizin üstündeki kirleri ve lekeleri tek başına çıkarmada zorlanır. Bunun için çamaşırlarınıza uygun deterjan ve ek temizlik ürünlerini kullanmalısınız.

Deterjanınızı Doğru Yerde Saklamaya Dikkat Edin: Çamaşırlarınız için kullanmış olduğunuz deterjanlarınızı ağzı kapalı olarak saklamaya özen gösterin. Deterjanlarınızı nem olmayan bir alanda saklayın.
Kullandığınız Deterjan Miktarına Dikkat Edin: Makineye koyduğunuz çamaşıra yetecek kadar deterjan ilave etmeye dikkat edin. Yeterli oranda deterjan kullanılmaması çamaşırlarınızı istediğiniz şekilde temizlemeyebilir.
Doğru Deterjanı Kullandığınıza Emin Olun: Çamaşırlar; beyaz, renkli ve koyu renkli olarak ayrılır. Her deterjan çamaşırlarınız üzerinde farklı etkiler gösterir. Çamaşırlarınızın özelliğine uymayan deterjan kullandığınız taktirde çamaşırlarınız etkili biçimde temizlenmez.
Deterjanları Doğru Gözlere Koyduğunuzdan Emin Olun: Makinenizin üzerinde bulunan gözlere doğru temizlik ürünleri koymalısınız. Beyazlatıcı, leke çıkarıcı, deterjan doğru gözde ve doğru miktarda olmalıdır.

2. ÇAMAŞIR MAKİNESİ TAMBURU

Kıyafetlerinizi doldurduğunuz yere çamaşır makinesi tamburu adı verilir. Makine tamburunun çok aşırı doldurulması kıyafetlerinizin iyi yıkanmamasına neden olabilir. Kıyafetler rahat hareket edemez ve deterjan lekelere etkisini gösteremez.

3. MAKİNEDEN GELEN SU

Çamaşır makinesinden gelen su temiz değilse çamaşırları temiz bir şekilde yıkamaz. Kirli ve paslı su yeterli derecede yıkama yapmadığı gibi, çamaşırların üzerinde yeni lekeler de bırakabilir. Bu gibi durumlarda tesisatçı çağırarak uzman desteği almanız gerekir.

4. ÇAMAŞIR MAKİNESİ FİLTRESİ

Çamaşır makinesinin içinde bulunan filtre, makine içindeki suyu dışarı atarak kıyafetlerin temizlenmesini sağlar. Ancak filtrenin bir kısmının veya tamamının tıkanması etkili sonuçlar almanızı engeller. Makine içindeki su, tıkalı filtreye takılarak dışarı atılmakta zorlanır. Çamaşır makinenizi çalıştırmadan filtrenizin temiz olup olmadığını mutlaka kontrol etmelisiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: