İçeriğe geç

İngiliz doktor horlamanın çaresini buldu!

 İngiliz Ulusal Sağlık Servisi hekimlerinden uyku bozuklukları uzmanı Profesör Anshul Sama, Snoozeal adını verdiği yeni icadının horlamayı kestiğini iddia etti.

Esnek ve giyilebilir olan bir cihaz olan Snoozeal’ın 6 hafta kullanılması sonucu, horlamaya sonsuza kadar veda etmiş oluyorsunuz. Dilinizin üzerine yerleştirdiğiniz aleti gün içerisinde 20 dakika boyunca ağzınızda tutmanız gerekmektedir. Aletinin her iki tarafında da çeşitli elektrotlar yer alıyor. Ağzınıza yerleştirdiğiniz aleti, telefonunuza kurduğunuz uygulama üzerinden kontrol edebilirsiniz. Snoozeal’ın iki tarafında bulunan elektrotlardan düşük akımlı elektrik yayılır. Aletten yayılan akım, dilin ve boğazın arkasındaki disket kaslarını sıktığı söylenir. Bu kaslar genellikle horlamaya sebep olan kaslardır. 6 hafta, günde 20 dakika boyunca düzenli kullanım sonrasında horlamanın kesilip kesilmediği telefona kurulan uygulama üzerinden takip edilebilir. Birkaç yıldır devlet desteğiyle icadını geliştiren Profesör Anshul Sama, horlamayı önleyen cihazını bu yıl içinde satışa çıkacağını belirtti.

SONUÇLAR UMUT VERİCİ

Konuyla ilgili konuşan doktor şunları söyledi; “Piyasada satılan ürünlerin birçoğu ya işe yaramıyor ya da kullanışsız. Çünkü gece uykunuzdayken takmanız gerekiyor. Ben yıllardır buna gerek kalmayacak bir şey yapmaya çalıştım. Bu yüzden amacım, günde bir kez kısa süreliğine kullanılan bir şey yapmaktı.

İngiltere ve Almanya’daki çeşitli üniversite hastanelerinde hem erkek hem de kadınlar üzerinde test edilen Snoozeal’ın, vakaların %70’ini etkileyici bir şekilde işe yaradı. Horlamalar tamamen kesilmese bile, şiddetini çok düşürdüğü deneylerle kanıtlandı.

Deneyleri yürüten Profesör Bhik Kotchea, “Çıkan sonuçlar umut vericiydi. Horlamadan şikayetçi hastalar sonuçtan çok memnun.” dedi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: