İçeriğe geç

3 basit adımda yatağınızı temizleyin

Yatağınızı temizlemek kulağa çok zor gibi gelebilir. Düzgün bir şekilde temizlemek için zaman ayırmanız gerekecektir. Ancak unutmayın ki temizlemeye değer, çünkü yatağınızda her gece ortalama yedi ila sekiz saat uyursunuz ve özellikle de her gece terlediğinizi ve yatağın üstünde ölü deri hücreleri bıraktığınızı düşündüğünüz zaman onu temizlemenin önemi daha da artıyor. Yatağınızı sadece üç basit adımla temizleyebilirsiniz!

Her gece kirli bir yatakta uyumadığınızı bildiğinizden daha iyi bir gece uykusu çekeceksiniz.

Üç basit adım

Yatağınızı üç basit adımda kolayca temizleyebilirsiniz. Bu adımlar Cleaning Housekeeping Institute Lab direktörü Carolyn Forte tarafından geliştirilmiştir. Bu önerileri takip edin ve tertemiz yatağınızda bebekler gibi uyuyacaksınız!

1. Toz akarlarını ve tozu temizleyin

Tozla başa çıkmanın en kolay yolu, elektrikli süpürgenize bir döşeme uçluğu yerleştirmektir. Mümkün olduğunca çok toz emmek için yatağın üstünden ve yanlarından elektrikli süpürgei ile geçin. Yatağın üst katmanının yüzeyinin altındaki tozu temizlemek için uçluğun üzerine sıkıca bastırın. Sonra dikişlere ve kenarlara girmek için daha dar bir uçluk kullanın. Bir giysi buhar makinanız varsa, toz akarlarını öldürmeye ve gidermeye yardımcı olmak için vakumlamaya başlamadan önce yatağın üstünden buhar makinası ile geçin.

2. Eski lekeleri çıkarın

Evcil hayvanlar sizinle birlikte uyursa veya yatakta yemek isterseniz, yatağınızda bazı lekeler oluşacaktır. Onları çıkarmanın en kolay yolu basit bir temizlik hilesi yapmaktır. Şilte üzerindeki bu lekeleri çıkarmak için sadece biraz kabartma tozu, bulaşık deterjanı ve hidrojen peroksit gerektir. Peroksidin yarısını bir şişeye koyun ve üzerine iki yemek kaşığı karbonat ekleyin. Son olarak, biraz bulaşık deterjanı ekleyin. Şişeyi çalkalayın ve yatağınızı temizlemek için karışımı kullanın.

3. Kokuları giderin

Bir döşeme temizleme sıvısıyla hoş olmayan kokuların ortadan kaldırabilirsiniz. Sıvıyı paketin üzerinde belirtilen doğru oranda suyla karıştırın. Temizleyiciyi bir bez veya fırça ile şilte üzerine hafifçe koyun ve yaklaşık 30 dakika bekletin. Sonra temiz suyla durulayın. Karışımın yatağa çok fazla nüfuz etmesine izin vermeyin. Yatağı tekrar kullanmadan önce temizlenen bölgenin iyice kurumasını bekleyin. Şişenin üzerindeki talimatlara her zaman uyun. Sodyum bikarbonat da, kokuları giderme kabiliyeti ile bilinen maddelerden biridir. Lekeli bölgeye serpin ve elektrikli süpürge ile çıkarmadan önce yaklaşık 10 dakika bekletin. Bu daha çevre dostu bir çözümdür.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: