İçeriğe geç

Seks sırasında ses çıkarıyor musunuz?

Kadınların seks sırasında çıkarttıkları seslerin orgazm ile arasındaki ilişkiyi ortaya koymak için bir araştırma gerçekleştirildi. Sevişme esnasında çıkan bu sesler refleks mi yoksa orgazmdan bağımsız gerçekleşen bir durum mu? İşte araştırmanın detayları.

Seks sırasında çıkarılan sesler bazı çiftler için tanıdıktır. Peki bu seslerin orgazm ile doğrudan bir bağlantısı var mıdır?

Men’s Health’de işlenen habere göre, bu konu üzerine bir anket gerçekleştirildi. Ankette kadınlara orgazma nasıl ulaşıyorsunuz sorusu soruldu. Cevaplar arasında ilk sırada mastürbasyon yerini aldı. İkinci cevap ise partnerleri tarafından uyarılmak oldu. Üçüncü sıraya ise oral seks cevabı geldi. Son cevap ise penetrasyon olarak kayıtlara geçti. Peki seks sırasında kadınların çıkardığı seslerin orgazmla ilişkisi var mı?

Araştırma sonuçlarına göre kadınların seks sırasında çıkardıkları sesler, erkek boşalmasından hemen önce ya da erkeğin boşaldığı sırada çıkıyor. Çıkan sonuca göre kadınların çıkardıkları bu sesler bir refleks değil partneri tatmin etmek için bilinçli verilen bir tepki.

GÜRÜLTÜLÜ SEKS BOŞALMAYI HIZLANDIRIYOR

Farklı bir araştırmaya göre, seks sırasında inlemek, ses çıkarmak erkek boşalmasını hızlandırıyor. Sonuç ne olursa olsun, gürültü seksin cinsel hayata renk kattığı bir gerçek. Yapılan farklı bir araştırmaya göre ise gürültülü seks yapanlar sevişmekten daha çok zevk alıyor. Çığlık atma, inleme gibi verilen tepkilerin partnerler arasında uyumu artırdığı da ortaya kondu.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: