İçeriğe geç

Boy uzatmanın kolay yolu

Sırt üstü 10 dakika yatmak 5 mm yükseklik kazandırır. Bunun sebebi omurganın gün içerisinde büzülmesidir, yatınca normal haline döner. Bunu belirli egzersizleri yaparak kalıcı hale getirebilirsiniz ancak yaşınız 25’in üstündeyse çok bir şey beklemeyin. 

BİSİKLETE BİNİN

Bu yöntemle boy uzatmak için seleyi, bacaklarınızın pedallara ulaşmak için esnemesi gerekeceği yüksekliğe ayarlamalısınız. Çok yükseğe ayarlarsanız da eklemlerinizi incitirsiniz.

BARA ASILIN

Bu kolay bir egzersizdir. Barfiks çekmenize gerek yok: sadece bara tutun, olabildiğince uzun süre böyle kalın ve zamanı yavaş yavaş artırın. Egzersiz, omurga ve karın kaslarını güçlendirmeye yardımcı olur.

OMUZ ÜZERİNDE DURUN

Bu duruşta bacaklarınızı olabildiğince sert bir şekilde yukarı doğru uzatın. Vücudunuzu dik bir açıda tutmak ve bacaklarınızın aniden düşmesine izin vermemek çok önemlidir, aksi takdirde yaralanabilirsiniz.

KOBRA EGZERSİZİ YAPIN

Omurganız için iyi olmasının yanı sıra, bu egzersiz aynı zamanda sırtınızı, karın kaslarınızı, kalçalarınızın arkasını ve kalçalarınızı da esnetebilir.

VÜCUDU ESNETİN

Eğilirken bacaklarınızı düz tutmaya çalışın ve parmaklarınızı ayak parmaklarınıza değdirin. Yavaşça başlayın ve yavaş yavaş kıvrımların sayısını ve derinliğini artırın.

İP ATLAYIN

İp atlayabilir, basketbol oynayabilir veya zıplayabilirsiniz. Egzersiz, kemikleri ve kasları güçlendirmeye yardımcı olur ve zamanla biraz daha uzun olacaksın.

KÖPRÜ EGZERSİZİ

Bu basit egzersiz, karın kaslarınızı ve kalçalarınızı şekle sokarken alt sırtınızı güçlendirmeye yardımcı olur.

YÜZÜN

Yüzme, boyunuzu uzatan egzersizlerin en başında yer alıyor. Suyun içindeyken omurlararası disklerde ve kemiklerdeki yük çok daha az olduğu için eklemleriniz daha kolay hareket eder. Bu da boy uzatmayı kolaylaştırır.
Daha uzun olmak için yeterli miktarda kalsiyum, demir, D vitamini ve vücudunuzun düzgün çalışması için ihtiyaç duyduğu diğer element ve vitaminleri tüketmelisiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: